Motocykl vystaven v prodejně v Boskovicích

Terénní cestování vyžaduje zkušenost, odvahu a výdrž - stejně jako víru ve svůj stroj. Víru, že bude milovat kamenité brody a prašné cesty tak jako Vy. Víru, že bude pohodlný na dlouhých cestách. Víru, že má vše, co potřebuje na vykrajování prudkých horských serpentýn.

Super Ténéré je od základu stavěný tak, aby to byl nejlepší terénní stroj nové generace. Spojuje v sobě zkušenosti Yamahy s dakarskou rallye se snadným ovládáním a pokročilou technologií pomoci s řízením.

Yamaha začala od nuly a s jasnou vizí - Super Ténéré bude inteligentní cestovní terénní stroj. Začali jsme velkým a výkonným motorem - s řadovým dvouválcem, aby stroj zůstal kompaktní a úzký - a 270-ti stupňovou klikovou hřídelí pro výjimečné ovládání plynu.

Těžiště je umístěno nízko a uprostřed, aby se stroj snadno ovládal jak při pomalém tempu na kamenité stezce, tak při vysokých rychlostech v serpentýnách. Stroj je odolný, má ráfky s drátěným výpletem a ochranu motoru pro prašné a kamenité cesty. Je také pohodlný a praktický pro dlouhé výpravy. A je vybaven nejnovější asistenční technologií, aby pomohl jezdci zvládnout jakýkoli terén.

Řadový dvouválec s 270-ti stupňovou klikovou hřídelí

Bez námahy trhejte asfalt a rozprašte písečné duny za zvuku řadového dvouválce s úhlem 270-ti stupňů a objemu 1199 ccm. Velký a pružný točivý moment se setkává se 110-ti PS v mohutném motoru, který je uložen nízko v rámu, aby bylo řízení co nejpřesnější.

Nízké těžiště uprostřed pro hbité ovládání

Jedním z hlavních cílu společnosti Yamaha při návrhu bylo nízké těžiště uprostřed. Výsledku si všimnete hned - neuvěřitelná stabilita a obratnost při nízkých rychlostech a na nezpevněném povrchu, a lehké a rychlé zatáčení při bezstarostném prolétávání ostrých zatáček na horských silnicích.

Inteligentní sjednocený brzdný systém + ABS

Inteligentní systém ABS zjistí, kdy hrozí kolům smyk a zasáhne, aniž byste si toho všimli. A jednotný brzdný systém Vás nechá vybrat, zda si přejete ovládat obě brzdy naráz jen páčkou na řidítkách, či každou zvlášt, pokud nejdříve přišlápnete pedál zadní brzdy. Dohromady dodávají jezdci pocit bezpečí při všech myslitelných jízdních podmínkách.

YCC-T s třístupňovou kontrolou trakce

Zvolte si, jak chcete řídit, a přidejte plyn. Super Ténéré nabízí technologii „Yamaha Chip Controlled Throttle “ (YCC-T) s třístupňovou kontrolou trakce, kterou lze vypnout, když nastane vhodný čas na pár efektních smyků na nezpevněném povrchu. Motocykl nabízí také přepínání palivových map motoru Yamaha D-MODE.

Hliníkový ráfek s drátěným výpletem

Aby Super Ténéré mohla podávat spolehlivý výkon i na těch nejobtížnějších překážkách, je vybavena hliníkovými ráfky s drátěným výpletem. Úzký přední ráfek je vybaven dvěma dvojitými příčkami ve tvaru T na konci výpletu, který tak přesahuje ráfek a poskytuje tuhost potřebnou pro hbité ovládání.

Nastavitelné přední a zadní odpružení

Nastavte si stroj pro každou příležitost - vidlice Super Ténéré lze plně nastavit. Zadní tlumič je také plně nastavitelný, aniž byste museli sáhnout po nářadí. Snadno tak připravíte stroj pro spolujezdce či těžký náklad.

Nastavitelná výška sedla

Sedadlo je výškově nastavitelné mezi 835-860 mm a dovolí Vám tak nalézt ideální jízdní pozici pro Vaši postavu.

Copyright © OK Racing 2015
TOPlist